Canlı poker oynarken nelere dikkat etmelisiniz ?

Canlı Pokerde Yapılmaması Gerekenler

İlk kez canlı poker oynamak, göz korkutucu bir deneyim olabilir. Masaya profesyonel bir tavır getirmenize ve etrafınızdaki oyuncular için bir örnek oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Yenilgi kaçınılmazdır. Kariyerinizde o kadar çok büyük potu kaybedeceksiniz ki.. Bir rakip, sizi büyük bir pot kaybetmenize yol açan korkunç bir oyun olarak yorumluyorsa, onu kendi bakış açısından düşünmeye çalışın. Bu oyuncu normalde pokerde kazanır mı ? Uzun vadede, bu rakibinizden çok daha fazla kazanacaksınız. Her rakip kazanamadığınız için, nadir bulunan galibiyetlerinden birinin tarafınızdan işaretlenmesini hak ediyor mu? Hayır. Poker, kısa süreli şans ve uzun vadeli beceri oyunudur. Bununla başa çıkmalısınız.

Her seferinde desteyi suçlayan, kaybeden bir poker oyuncusundan daha yorucu bir şey yoktur. Hiç kimse, başkalarınınkinden gizemli bir şekilde yüksek olan, doğuştan gelen bir kötü şans seviyesine sahip olduğuna inanmaz. Kederli şansınız hakkında sızlanmak konusunda hevesli hissediyorsanız, bu enerjiyi kendi hatalarınızı keşfetmeye ve düzeltmeye yatırmayı deneyin. Somurtkan oyuncuların çoğu iyileştirmeyi denemek istemez, çünkü bu denemeyi ve başarısız olmayı tehlikeye atar. Canlı pokerin en zevkli bölümlerinden biri oyunun sosyal yönüdür.

Masalar saatte ortalama 30 el tutar. Perspektif için, çevrimiçi bir profesyonel saatte 4 ile 1000 el oynayabilir. Oyunu, halihazırdaki formattan daha fazla yavaşlatmayın. Çok büyük bir kararın üzerinde bir dakikanızı ayırın, yalnızca görgü kuralları nedeniyle değil, aynı zamanda gereksiz bilgi vermekten kaçınmak için sorunsuz ve tempoda oynama alışkanlığı edinmeye çalışın.

Canlı poker masasında el değerlendirme standardı çok düşüktür. Genelde oyunun mantıksız görüşlerine sahip canlı bir eğlence oyuncusuna bir şeyler açıklamaya çalışmak genellikle zaman kaybıdır. Bu, harekete geçme yeteneğine zarar verecek ve rakiplerinin sana karşı oyunlarını yükseltmelerine neden olabilir.

Zaman zaman iş, özellikle masa canlıysa ve kahkahalar odanın etrafında yankılanıyorsa daha da zorlaşır. Diğer zamanlarda, poker veya başka bir casino oyunuyla uğraşmak bu denli kafa yorucu birşey olmayabilir. Güzel bir pot kazandığınızda küçük bir ipucu almayı düşünün. Bu, bayinin motivasyonunu yüksek tutar ve iyi vakit geçirmeniz için yaptıkları biraz tekrarlayan işe saygı gösterir. Elbette, eğer ciddi bir oyuncuysanız, uzun vadeli kazanma oranı sizin için önemlidir.

Eğer poker sizi düşüncesiz bir pisliğe çevirirse, bunun farkında olmaya çalışın ve normalde kendinizin böyle davranmadığını kendinize hatırlatmak için adımlar atın.